ALKOHOL WE ŚNIE CZYLI ODPRĘŻENIE

Alkohol posiada właściwości pozytywne i negatywne, w zależności od użytkowania. Działa rozluźniająco, leczniczo oraz wspomaga trawienie. Pozwala także na odprężenie. Alkohol we śnie symbolizuje zatem otworzenie się na daną formę przyjmowania i używanie w sposób skondensowany. Człowiek odrywa się do stałego obrazu własnej osoby. Zwykle przyspiesza, dążąc do celu. Celem zaś jest nie tylko zakończenie danej czynności, ale także odpoczynek. Odprężenie. Bogatsza symbolika alkoholu odnosi się zatem do otwarcia człowieka na odpoczynek po wcześniejszym przyspieszeniu w danej czynności. Odpoczynek zaś jest odcięciem od analizy i wysiłku umysłowego. Picie alkoholu we śnie jest oderwaniem się od stałego obrazu własnej osoby oraz od schematu ciasno określonego postępowania.

ALKOHOL W NADMIARZE

W przesadnych ilościach alkohol przenosi ludzką spostrzegawczość w obszar krzywego zwierciadła. Przesada gra główną rolę. W zależności od osobowości i doświadczeń, człowiek wyolbrzymia, bądź minimalizuje ważne zjawiska, reaguje nieadekwatnie do sytuacji, ze sporym opóźnieniem. Odpoczywa, gdy czas wymaga pracy, często intensywnej. Do odprężenia jednak nie dochodzi, bo wokół ukazują się błędy, które domagają się uwagi. Alkohol we śnie w nadmiarze symbolizuje nadużycie potencjału, w wyniku czego zatracony zostaje dystans. Iluzje potrzeby odcięcia i relaksu wkradają się niepostrzeżenie i prowadzą do błędów.
Pijana osoba we śnie symbolizuje nadużywany potencjał, ale w sposób ambiwalentny. Dla przykładu postać wyróżniająca się dociekliwością i kreacją, we śnie ukazana jako pijana, może wskazywać na zbytnią dociekliwość, przy jednoczesnym zaniedbaniu kreacji.

WODA, WINO I ZABAWA

O dobrych i potrzebnych właściwościach alkoholu wspomina także Biblia. Jezus przemienia wodę w wino, by zabawa mogła trwać. By żadnemu z biesiadników nie zabrakło trunku. Każdy człowiek potrzebuje odprężenia i relaksu po czasie intensywnej pracy.
Odpoczynek może przyjąć formę zabawy, wspólnego spędzenia czasu na tańcach, grach i dysputach. Samotne oddanie się intelektualnym rozważaniom jest także formą odprężenia. Wspólnota we śnie jednak dąży podczas odpoczynku do integracji dotychczasowych doznań w jedną wspólną całość. Zgromadzenie, zabawa we śnie, której towarzyszy alkohol, symbolizuje odpoczynek dla świadomość. W tym czasie podświadomość pracuje i buduje wiedzę oraz zrozumienie.

BIAŁE WINO

spostrzeżenie koloru wina we śnie jest bardzo ważne. Białe wino nie jest bowiem białe. Często jednak ze snu wynosimy tylko informację. Jesteśmy świadomi, że napiliśmy się białego wina. Nie widzieliśmy go jednak w trakcie snu. Wtedy też BIEL staje się kluczowa. Białe wino jest nie tylko symbolem oderwania się od dotychczasowej pracy. Jest przede wszystkim symbolem świadomości, której nabycie pozwala odejść od obowiązków, nawet gdy wydają się nam niecierpiące zwłoki. Jest to forma zadbania o siebie.
Lampka białego wina w swej naturalnej formie – żółtawej, przeźroczystej – określa nasz stosunek do odprężenia. Jesteśmy świadomi potrzeby odpoczynku. Zdajemy sobie sprawę, że wspomaga naszą kreację i polepsza nastawienie do życia. Pozwalamy sobie na symboliczną lampkę wina z poziomu woli.

CZERWONE WINO

Czerwień odnosi się do dziewiątej czakry na Krysztale Energetycznym oraz do Marsa. Jest to kolor działania, szukania rozwiązań i wzmożonej aktywności. Dlatego też czerwone wino we śnie symbolizuje odprężenie, ale aktywne. Może to być wejście w aktywność fizyczną, ale i umysłową. Ważna jest jednak zmiana, odejście od rutyny i pracy. Ciemnoczerwone wino łączy się w znaczeniu z jedenastą czakrą na Krysztale Energetycznym oraz planetą Jowisz. Tutaj króluje obowiązek. Energia dąży do zaspokojenia wszystkich obszarów pracy i życia. Kieliszek ciemnoczerwonego wina we śnie sugeruje zatem odprężenie poprzez podołanie zadaniom, osiągnięcie celu.

WÓDKA, CZYLI WODA OGNISTA

We śnie Kasi pomagał tato. Dał jej buteleczkę wódki, która jednocześnie była wodą. Pić miała malutkimi łyczkami, co jakiś czas. Sen ten wieńczył bardzo trudny depresyjny czas. Zewsząd odczuwała bombardujące ją energie, przewiercające ją na wylot. Najbardziej cierpiała jej głowa, której nie potrafiła dać odpocząć. Bała się. Szukała jakiś rozwiązań, głównie w sobie i snach. Alkohol we śnie jednoznacznie nakazywał jej oderwanie, wyjście do świata.
Wódka jest przykładem szybko działającego alkoholu. Dlatego też powinna być pita powoli. Wygląda jak woda. W rzeczywistości sennej łączy w sobie zalety alkoholu i wody. Motywuje szybkie odcięcie od gonitwy myśli poprzez skupienie się na słuchaniu, na przyjmowaniu w siebie symbolicznej wody. Wódka jest symbolem natychmiastowego wręcz odprężenia poprzez oddanie się doznaniom słuchowym. Warto również podkreślić, że symbol alkoholu w snach i wizjach występować będzie w okresach wzmożonego wysiłku umysłowego.

PIWO

Posiada barwę jasnobrązową, bursztynową. Symbolizuje ona przelotność, którą charakteryzują się wnioski. Zrozumienie bowiem zmienia się z czasem, ewoluuje. Piwo zatem jest symbolem przelotnych wniosków. Napędza filtrację organizmu i jest świetnym izotonikiem. Pomaga odbudować mięśnie po treningu. W nadmiarze skutkuje jednak odwodnieniem. Piwo symbolizuje zatem zasłyszane słowa, które doprowadziły do powstania pewnych wniosków. Ich skutkiem jest oczyszczenie z nadmiaru emocji. Krótki odpoczynek. Piwo wypite w nadmiarze symbolizuje odwodnienie, czyli wyzbycie się energii twórczej. Odnosi się do zbyt dużych przerw w kreacji, które zmieniają myślenie i dopuszczają wątpliwości. Zbyt małe ilości piwa sugerują brak odprężenia, w wyniku którego nie zachodzi odpowiedniego oczyszczenie. Mocz we śnie jest zbyt skondensowany. Niszczy dobre przekonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.