energia meskaEnergia męska została opisana na wszystkie możliwe sposoby, ale zawsze tylko jako aktywna część osobowości człowieka. I taka też często bywa w rzeczywistości. Ale nie zawsze. Energia męska jest lustrem energii żeńskiej. Słabość męskości staje się więc siłą w żeńskości, a siła słabością.

Męskość bywa dominująca, i uległa, działająca i bierna, budująca i niszcząca. W swym podstawowym ujęciu nie posiada formy. Jest czystą świadomością bez uczuć i NATCHNIENIEM, które potrzebuje nośnika w postaci emocji. 

Aktywność oraz świadomość są często wyrażane symbolem OGNIA, który napędza do działania, ale też spala, gdy jest nieopanowany. Odpowiada temu czakra korzenia, która odzwierciedla pęd do działania – AGRESJĘ – i w swej sile dorównuje żeńskiemu pragnieniu serca. Ogień jako świadomość ma często zapędy niszczycielskie, które wypalają iluzje w podświadomości. W negatywie jako energia dominująca może wymuszać na energii żeńskiej nieustanną kreację. Objawia się to zazwyczaj zbyt wielką aktywnością, która niszczy ciało oraz tłamszeniem osobników słabszych fizycznie i psychicznie.
W pozytywie zaś motywuje do życia. Zaszczepia wewnętrzny ogień – PASJĘ.
Objawia się wtedy jako energia broniąca słabszych i zachęcająca do działania.

Ogień zawsze musi posiadać kierunek, który nadaje mu energia żeńska. Podczas gdy żeńskość pyta CO?, tworząc Przestrzeń i wskazując męskości dokąd ma podążać, męskość odpowiada JAK, kierując działaniami. Żeńskie pragnienie przyciąga i zasysa, męskie zaś popycha. Gdy brak jest Przestrzeni i nie ma pragnienia, które przyciągnęłoby ogień, ten wypala się samoczynnie w wybuchach (auto)agresji, bądź bezowocnym działaniu. To z kolei prowadzi często do zaniechania, niemocy i depresji.
Męskość musi w tym wypadku poczekać na kierunek i Przestrzeń. Jest to jej uległa strona, która poddaje się sile magnetycznej. Innymi słowy, najpierw powstaje forma, a następnie wypełnia ją świadomość.

W snach energię męską uosabiają poza ogniem SŁOŃCE, ZŁOTO oraz mężczyźni. W ostatnim przykładzie należy pamiętać, że nie ma on bezpośredniego odniesienia do świata fizycznego. Ciemnowłosi panowie ukazują świadomość, którą wyrażamy w materii, a jasnowłosi odnoszą się do sfery natchnienia.
Na męskość wskazują również elementy falliczne, w tym góry, pagórki bądź inne jednostki wysokościowe. Symbolizują one zrozumienie, po które musimy, bądź udało się nam wspiąć.
Warto na koniec wspomnieć o WIETRZE, który we śnie odzwierciedla natchnienie, zwłaszcza dla słowa pisanego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.