Koty, jak wiele innych zwierzęcych symboli, mają przeróżne znaczenia, w zależności od kultury i religii. W europejskich sennikach można się spotkać przede wszystkim  z odniesieniem do złego omenu – w końcu to diabelskie nasienie, które od zawsze towarzyszyło czarownicom. 

Koty – symbol podążania za pragnieniem serca…

W rzeczywistości jednak koty odnoszą do podążania za własnym INDYWIDUALIZMEM. Są tak zaabsorbowane własnym życiem i drogą, że zwykle mało uwagi poświęcają swym poddanym – właścicielom. Musi wystąpić jakiś ważny czynnik, który wprawi milusińskie w iście pobłażliwy ton w stosunku do ludzi. Jak choćby jedzenie, albo wyczekiwana porcja pieszczot. Wyczekiwana przez właściciela, ma się rozumieć.

Być może właśnie owo skoncentrowanie się na własnej kociej drodze przesądziło o stosunku ludzi do małych władców świata. Człowiek, który przez wieki skupiał się zwykle na poddawaniu sobie całej natury, w tym innych ludzi, wszystkie jej niekontrolowane aspekty uważał i uważa za zagrożenie. A przynajmniej za wysłanników samego diabła.

Podciągnąć pod to można jak najbardziej ludzkie odruchy indywidualizmu, a więc podążania za pragnieniem serca. Chęć pokazania się światu w pełni, ze wszystkimi swoimi potencjałami, jest także takim odruchem. Podążanie za głosem serca – tożsame dla energii żeńskiej – bywa przecież nie tylko uważane za głupotę. Równie często uważane jest za po prostu złe, zwłaszcza gdy decydujemy się nie poświęcać się innym. A gdy osiągamy sukces? Wtedy oczywiście narażamy się na falę krytyki…

Czarne koty – błędnie uznawane za symbol zagrożenia…

Czarne koty – błędnie uznawane za symbol nadchodzącego niebezpieczeństwa – przedstawiają nasze ‘ziemskie’ dążenia do bycia sobą. Do wyrażenia siebie i własnych potencjałów w sposób namacalny, jak choćby przez śpiewanie, pisanie, czy przemawianie przed publiką. Czy jest to groźne? Bywa, jak najbardziej. Hejt potrafi podkopać przecież każdego początkującego.

Białe koty odnoszą się natomiast do sfery wewnętrznej, a więc do naszych wyobrażeń i tworzenia wewnętrznych planów, wniosków i tez. W tych obszarach również możemy podążać za własnymi przekonaniami, albo poddać się naleganiom innych. Gdy białe koty domagają się w snach naszej uwagi, warto zastanowić się, czy rzeczywiście oddajemy się temu, co kochamy i co stanowi o naszej wyjątkowości.

Podobnie dzieje się w przypadku kotów czarnych. Ich senna upierdliwość pokazuje nam, że mamy zwrócić na siebie i własne pragnienia większą uwagę. Gdy znikają we śnie, gdy je gubimy bądź uciekają od nas – wtedy mamy jasny sygnał z podświadomości, że oddalamy się od pragnienia i wchodzimy w role, których oczekują od nas inni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.