Mięso, jak wiele innych rodzajów jedzenia, odnosi się we śnie przede wszystkim do energii, którą daje nam świadomość.
Człowiek bowiem zasila się w świecie fizycznym energią płynącą z  ciała oraz tą płynącą ze świadomości, jak choćby zrozumienie, bądź pomysł, który motywuje do działania.

Energia z mięsa jest świadomością agresywną, żądzą przebicia się i buntem na własne, bądź czyjeś ociąganie. Spożywanie mięsa we śnie wiąże się często z siłami do walki o własne przekonania i granice oraz o zmiany w życiu. Jak w wielu innych przypadkach, i tutaj możemy mieć do czynienia z konsekwencjami w postaci zrażenia do siebie ludzi, którym nie przypadnie do gustu nowa forma wyrazu. Stąd biorą się zapewne negatywne interpretacje w sennikach.

Agresja jest jednak potrzebna w momentach depresji i beznadziei, zwłaszcza po obaleniu bardzo mocnych iluzji, które prowadziły nas przez życie. To właśnie do jej stosowania przychylił się starotestamentowy Bóg, zezwalając na jedzenie mięsa po Potopie. Potop odnosi się bowiem do wielkiego zawirowania emocjonalnego, w trakcie którego zniszczony zostaje dotychczasowy obraz świata. Dzięki agresji, a więc często irracjonalnemu pędowi do działania posiadamy siły, by pozostać przy życiu, zwłaszcza gdy zabraknie nam innych korzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.