WODA, KAWA I HERBATA

Wszystkie napoje we śnie są na bazie wody. Czysta woda do picia we śnie symbolizuje emocje, na które się otwieramy, słuchając świata i doświadczając. Przyświeca mu w Astrologii Symbolicznej Merkury. Piciu wody towarzyszy zwykle odpoczynek i vice versa. Woda bowiem gasi pragnienie, które symbolizuje we śnie pragnienie kreacji, budowania wiedzy. Pijąc wodę we śnie, bądź jakikolwiek napój, łagodzimy pragnienie natychmiastowej wiedzy.
W emocjach kryje się także zrozumienie. Woda jest zatem również symbolem wniosków, które do nas napływają.

WODA MINERALNA BUTELKOWANA

Woda butelkowana, a także mineralna we śnie jest symbolizuje wypracowanego wcześniej zrozumienia, schematu myślowego, który odciąga nas od kreacji. Symbolizować może także porady.
W jednym ze snów leżałam przykryta kocem. Źle się czułam i byłam mocno osłabiona. Właśnie sięgałam po butelkę wody, gdy do pokoju wpadła gromada ludzi. Z krzykiem zabronili mi ją pić. Ich zdaniem była zatruta.
Ludzie w snach pokazują nasze pragnienia kreacji i obowiązki, od których w tym czasie odeszłam. Symbolem tego stała się choroba i osłabienie we śnie, których przejawem był zanik sprawczości w rzeczywistości. Do mojej głowy, za radą pewnej osoby, wkradło się przekonanie o potrzebie odpoczynku i odpuszczenia. Zignorowałam natchnienie.

ZATRUTA WODA

Zatruta woda we śnie jest symbolem złej rady, nieadekwatnej do własnej sytuacji, a także źle pojmowanego schematu. Wynika on zwykle z błędnej analizy. Zatruta woda, umieszczona w butelce pokazuje schemat, który zamiast zasilać energią, wprowadza marazm. Tym samym gromadzone emocje wywołują frustrację. Nie nawilżają, nie przynoszą odpoczynku. Natchnienie zamiera. Rozlanie, bądź wylanie zatrutej wody we śnie będzie zatem pozytywnym znakiem. Oznacza bowiem odejście od nieadekwatnych wniosków i twórczości.

KAWA I HERBATA

Picie herbaty we śnie symbolizuje wprawdzie otwarcie na emocje, ale takie, które przychodzą przez doświadczanie tego, co jest tu i teraz, w sposób systematyczny. W sposób, który nie posiada końca. Bursztynowy płyn niesie ze sobą delikatne pobudzenie. Nie zachęca do wieńczącego działania. Pozwala natomiast na wypicie znacznych ilości. Nasycenie przychodzi powoli, bądź wcale, co szkodzi obszarowi Saturna.
Pan przeszłości i starań wymaga systematycznego wglądu. W nim bowiem znajdują się błędy, których prześwietlenie rodzi wiedzę i oczyszcza Jaźń. Oddawanie się napływowi nieustannych bodźców z otoczenia zamyka nas w teraźniejszości i odciąga od przyszłości, czy też rozwoju. Przyszłość zaś posiada swój początek w przeszłości. Progres indywidualny i zbiorowy zadziewa się przez naukę historii.

CZARNA HERBATA WE ŚNIE

Czarna herbata we śnie jest antidotum na herbatę o kolorze miodowym. Nie chodzi tu o rzeczywisty wygląd, ale nazewnictwo kolorów we śnie. Czerń odnosi się do wyczerpania, zaniechania i odpuszczenia. Czerń to bierność potrzebna do nabrania dystansu i odpoczynku. Czarna herbata we śnie symbolizuje zatem nasycenie tematem i emocjami, bądź zakończenie i odpoczynek od danego zagadnienia.
Niech za przykład posłuży czytanie, bądź słuchanie audiobooków.
Istnieją pozycje dłuższe, jak i te, składające się z wielu tomów, które uniemożliwiają szybkie zakończenie. Ich pochłanianie rozkłada się w czasie. Im dłużej słuchamy, bądź czytamy, tym nienasycenie wzrasta. Inne obszary są zaniedbywane.
Dość krótka pozycja, albo zakończenie rozrywki na kilku rozdziałach jest symbolizowane przez czarną herbatę. Ważne są odpowiednie przerwy, które otworzą nas na działanie.

KAWA WE ŚNIE

W jednym ze snów obudziłam się po krótkim i niewystarczającym odpoczynku. Czekała mnie podróż. Dlatego szybko wstałam. Wciąż półprzytomna i wyczerpana poczłapałam do kuchni, by napić się kawy. Czekał tam na mnie towarzysz przyszłej podróży. Dostał pełny kubek czarnego pływnu. Sobie nalałam zaledwie odrobinę. Kawa niezbyt mi służyła. W życiu codzienny także unikam kawy i ulegam tylko małym ilościom. Podświadomość zapożyczyła ten obraz do zbudowania odpowiedniego przekazu. W tym czasię poświęciłam się pracy z podświadomością i jej symbolami. Uczyłam się jednak odpuszczać niezrozumiałe tematy i nie przesadzać.

Przeciążony umysł zapętla się i zużywa dwukrotnie więcej energii. Mój umysł zaś był już mocno przeciążony. Brak snu oraz zmęczenie we śnie ukazały niewystarczające odcięcie do podświadomości. Kawa miała pomóc i zmobilizować umysł do podążenia za energią twórczą. Otwierałam się na krótkie reportaże i wywiady, po których zyskiwałam małe dawki energii do dalszej pracy.

KAWA TO KAWA Z MLEKIEM

‘Kawa to kawa z mlekiem. Gdy wylewa się na serce, parzy’. Usłyszałam to zdanie we jednym ze snów, gdy Słońce przechodziło w obszar Skorpiona. Słońce wtedy bardzo usilnie dąży do kreacji, w którą będzie mogło się ubrać i wyjść do świata. Słońce ulega rozproszeniu, pragnie przejawić się w wielości, do której dąży. Stąd też w człowieku rozsrasta się pęd do pracy, dzięki której na świat wychodzą gotowe owoce. Owoce w wielu obszarach. Nakład parcy bywa ogromny i trudno jest zapanować nad potężnym natchnieniem. Energia twórcza kończy się dużo wcześniej, natchnienie jednak pozostaje i wciąż drąży. Podobnie energia Plutona.
Kawa może zatem symbolizować czas wytężonej pracy, która jednak wyczerpuje i może mieć działanie wyniszczające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.