Nów w znaku Byka

Powołaniem tego Nowiu w znaku Byku jest skupienie się na własnym ja i jego wyrażaniu, ale w sposób, który gwarantuje nam znak Ryb.

Będzie to zatem poszukanie rozwiązań w sobie, w podświadomości indywidualnej i zbiorowej, a także w symbolach Materii i Kosmosu. Podświadomość posiada bowiem taki zakres doświadczeń, odczuć i form, że czasem wystarczy tylko do niej zajrzeć, by odnaleźć poszukiwane odpowiedzi na to kim jesteśmy i jak chcemy się zaprezentować światu, w jaki sposób chcemy do niego wyjść. Wlicza się w to oczywiście wielka KREATYWNOŚĆ. Doświadczenia zbiorowe określane są także mianem INTUICJI. Nów w znaku Byka zachęca zatem do wyrażania siebie i własnych pragnień w sposób intuicyjny, słuchając ciała i kreatywny. Chociaż może nie tyle zachęca, co stwarza ku temu warunki, które będą jednak zakłócone samym położeniem Słońca i Księżyca.

Koniunkcja obu planet, a więc tak zwany Nów, sprawia, że cała energia Natchnienia umiejscowiona zostaje w jednym miejscu – w znaku Byka. Jest to zatem obszar odradzania się nowego na miejsce tego, co umarło w trakcie ukrzyżowania iluzji (→ Pełnia Księżyca w kwietniu). Odradzania, a więc także dążenia do perfekcji, szukania odpowiedniej drogi na nową formę wyrazu. Gdy to wszystko opakujemy w trzeci dom horoskopu, wychodzi nam potężna dawka natchnienia, skierowana na planowanie i analizowanie w jednym celu: by znaleźć najlepszą formę i najlepszy sposób na odradzającą się kreację, na nowe przedsięwzięcie i pomysły. W tym także na NOWĄ PRACĘ! Wiele drzwi bowiem stanie otworem dla tych, którzy poszukują nowego zatrudnienia.
Natchnienie to jest dodatkowo wspomagane energią Plutona i Saturna, a więc dawką pragnienia, które napędza działanie, a także cierpliwością do systematycznej pracy ku uzyskaniu odpowiednich rezultatów.

Dom trzeci wzbogacony jest jeszcze obecnością Urana w Byku oraz Merkurego w Baranie. Uran napełni ten obszar energią altruizmu, woli oraz nowatorstwa.

Przyczyni się więc do tego, by plany dotyczące nowego pięknego działania poparte zostały wiarą w ideały i iluzje. Może okazać się to zgubne. Ale nie musi, gdy nie zapomnimy o zdrowym rozsądku i damy sobie prawo do błędów, a także skorzystamy z lotnego Merkurego. Rezydując w znaku Barana napędza on bowiem nasze umysły umiejętnością szybkiej analizy faktów i możliwości. Ogromne natchnienie wzbogacone jest zatem lotnym umysłem i wolą kreacji – wspaniały czas na tworzenie planów na cały rok, a nawet dłuższy okres powodzenia. Może jednak stać w sprzeczności z naszą dotychczasową działalnością o dalekosiężnych celach, która przecież także domaga się uwagi i systematyczności.

Nie bez znaczenia jest również energia Neptuna w znaku Ryb, w obszarze domu drugiego. Silnie zachęca do zmierzania do doskonałych celów i możliwości, korzystając z wyobraźni oraz intuicji. Innymi słowy zaprasza do zajrzenia w siebie i użycia tego, co kryje w sobie podświadomość, a także Materia, której prawidła również zgłebiamy poprzez analizę własnego wnętrza. Wymaga to oczywiście zaufania sobie i własnym odczuciom oraz wiary we własne siły w spełnianiu marzeń. Gdy nie zwątpimy w siebie, Neptun natchnie nas ogromną kreatywnością i przeczuciami. Wspomagany dodatkowo przez Plutona i Saturna, sprawi, że nasza kreatywność zostanie wsparta przez cierpliwość i systematyczną pracę.

Nie wolno zapomnieć o władczyni drugiego domu, Wenus, która rezydując w znaku Barana, również zasila swoje księstwo. Potęguje tym samym dążenia do szukania perfekcyjnych rozwiązań i możliwości. To z kolei może nawet doprowadzić do zablokowania się na intymność, w szczególności u kobiet.

Wenus tworzy bowiem kwadraturę do Plutona. Jej spontaniczność za to bardzo mocno rezonuje z Jowiszem.Jowisz także zasila swoje księstwo, dom jedenasty oraz dodatkowo dom dwunasty. Zatrzymał się bowiem dokładnie na granicy obu obszarów, w znaku Strzelca. Tym samym pragnienie radości i uwolnienia od tego, co nas więzi rozpala mocny płomień, który domaga się działania i jasnych celów! Pomagają mu w tym sama Wenus, Uran, a także Merkury, który pozwala na szybkie rozważanie nadarzających się możliwości. Również stojący w opozycji Mars mocno zasila dążenia wyzwoleńcze. Dzięki niemu mamy energię do działania, do wyrażania siebie i własnych pragnień w sposób przemyślany. Gwarantuje nam to znak Bliźniąt, goszczący czerwonego władcę. Niestety kwadratura Jowisza do Neptuna, a także Neptuna do Marsa sprawi, że sięganie po intuicję oraz wyobraźnie, skłóci się z pragnieniem wolności i aktywnym i przemyślanym wyrażaniem siebie.

Neptun wymaga bowiem wglądu w siebie i niekiedy odosobnienia, Jowisz wraz z Marsem zachęcają natomiast do działania. Do szukania lepszych sposobów na wyrażanie siebie i własnych potencjałów.
Czas Nowiu w znaku Byka odbywa się zatem pod władaniem dwóch na pozór przeciwstawnych kierunków. Z jednej strony możemy zapragnąć odosobnienia, by tworzyć oraz poszukać w sobie nowych sposób na ulepszenie dotychczasowych kreacji. Możemy także poszukiwać ulepszenia w istniejących już rozwiązaniach, poddając je wewnętrznej analizie. Z drugiej strony jednak, pragnienie uwolnienia się od tego, co nie spełnia naszych oczekiwań, domagać się będzie natychmiastowego działania. Również pragnienie wyjścia z nowymi pomysłami do świata będzie mocno wpływać na nasze zachowanie i odciągać od zajrzenia w siebie, od głosu intuicji i kreatywności.

W rzeczywistości można jednak zrównoważyć przeciwstawne energie, pozwalając sobie zarówno na działanie, jak i na wgląd w siebie. Wymagać to będzie żonglowania uwagą. Pozwoli jednak na skupienie się na powołaniu tego Nowiu w znaku Byka, na intuicyjnym i kreatywnym wyrażeniu siebie i własnej woli.

Jak to w czasie Nowiu bywa, energia Słońca zostanie skupiona w jednym obszarze, w znaku Byka. Byki zatem bardzo mocno odczują obie przeciwstawne energie, ale będą miały również najmniejsze trudności z ich zrównoważeniem. Uda im się zarówno wprawić w ruch nowe przedsięwzięcia, dla których znajdą najlepsze z możliwych wariantów, jak i poświęcić odpowiednią dozę uwagi długotrwałym celom. Jeżeli byki szukają nowych źródeł zarobkowania, znajdą je, albo wpadną na pomysł, jak je stworzyć. Będą działać szybko i skutecznie, nawet trochę nowatorsko. Pod jednym warunkiem – będą działać, zamiast czekać, aż ktoś za nich, dla nich, czy przez nich. Wtedy bowiem włączy się negatywny efekt Nowiu i nadmiar natchnienia spowoduje rozchwianie emocjonalne i niezadowolenie.

Bliźnięta w dalszym ciągu pozostają pod wpływem Marsa. Zachęca on do działania, a w domu piątym również do aktywnego pokazywania się i własnych umiejętności. Wspiera je poza tym ich władca Merkury wraz z Wenus, co dodatkowo obdarzy Bliźnięta błyskotliwością i pędem do perfekcji. Wszystko to oczywiście ma pomóc i na pewno pomoże w osiąganiu celów o wolności. Niech to będzie wolność finansowa, a więc dla przykładu lepsza praca, albo po prostu oderwanie się od zajęć, które męczą i ograniczają. W obu przypadkach Bliźnięta mają świetny czas realizacji. Blokować, albo raczej irytować może je Neptun, który i tak naturalnie kłóci się z ich energią. Działać, analizować fakty, czy oddawać się marzeniom i wyobraźni, które przecież nie mają ze światem materialnym za wiele wspólnego? A może jednak? Może warto poddać się temu, co wychyla się z wnętrza i na to skierować zmysł sprytnego łączenia faktów oraz działanie, które pozwoli urzeczywistnić nierealne? O jednym trzeba pamiętać na pewno. Z energii Słońca skorzystają tylko Bliźnięta z początku znaku. Reszta musi sama wszczynać działania, czasem nawet przezwyciężać brak sił i chęci.

Raki swoją uwagę skierują na rodzinę i przyjaciół. Nadchodzący Nów nie narobi tutaj za wiele zamieszania. Jeżeli zapragną wyjść do świata z nowym działaniem, podążyć za marzeniami, albo znaleźć nowe zajęcie, jest to oczywiście dobry czas ku temu.

Muszą się jednak same do tego wyjścia zmusić. Brak Słońca może Raczki skłonić do przemyśleń w obszarze związanym z rodziną, może natchnąć melancholią, ale nie przyczyni się raczej do obalania bolesnych iluzji. Podobnie brak Natchnienia odczują Lwy, Panny i Wagi. O ile w ich życiu nie zachodzi teraz jakaś zmiana, związana z ich indywidualnymi kosmogramami, powinny przejść przez nadchodzący czas bez większych ambiwalencji. Podświadomość się odezwie, ale bez zalewu emocji. Zwłaszcza jeżeli skupią swoją energię na kreacji oraz działaniu. Podobnie do reszty znaków, mają szansę na rozpoczęcie nowych pomysłów oraz udoskonalenie starych. Warto jeszcze wspomnieć o energii transformacji, która będzie u Wag i Panien dążyć do wyzwolenia jakiejś twórczości. Oczywiście najlepiej się jej poddać i nie popadać w zniechęcenie oraz przeświadczenie o beztalenciu. Rezultaty mogą bowiem przekroczyć Wasze oczekiwania, choć dopiero za pewien czas.

Skorpionów brak Słońca może poważnie zirytować. Podświadomość bowiem dopraszać się będzie przyjrzenia się Waszym planom na przyszłość. Do akcji wkroczyć może Chiron i nagle zdacie sobie sprawę, że jesteście nie tam, gdzie powinniście. Że celu albo nie macie, albo się Wam wcale nie podoba, dokąd zmierzacie. Może to dotyczyć związków, pasji, albo po prostu pracy zarobkowej. Odkrycie prawdziwego pragnienia wiąże się często najpierw z obaleniem blokady. Bywa boleśnie, zwłaszcza kiedy brak natchnienia pozbawia nadziei na powodzenie i lepsze jutro. Jeżeli jednak poddacie się energiom Nowiu w Byku i mimo zniechęcenia zaczniecie działać, napędzani pragnieniem zmiany i wyobraźnią, możecie wkroczyć na odpowiednią dla Was drogę. Możecie zapoczątkować zmiany, które choć nie łatwe, zrodzą w Was siły do walki o siebie i własne szczęście. Czas tego Nowiu jest jakby stworzony dla Was, byście mogli dojrzeć to, co nie gra i co warto zmienić. Od razu.

U Strzelców w dalszym ciągu działa Jowisz, tym razem w retrogradacji, a więc o wiele silniejszy. Strzelce zatem bardzo mocno odczują pragnienie zabawy, relaksu, ale rządzić będzie pragnienie uwolnienia się od obowiązków.

Spotęgowane zostanie to przez działania podświadomości i to, co z niej wypłynie, bo nie będzie łatwo się temu przyjrzeć i przeanalizować. O wiele łatwiej będzie za to działać, robić jakieś nowatorskie plany. Bez wejścia w siebie może się jednak okazać, że nie do końca chcecie tego, co sobie zaplanowaliście oraz że same plany są jedynie iluzją. Są ucieczką od rutyny i trudu, które męczą, ale są również potrzebne do osiągnięcia większych celów. Mimo wszystko warto więc znaleźć czas dla siebie, na przemyślenia i posłuchanie intuicji. Do tego zachęca Nów w znaku Byka. Wtedy też macie szansę dostrzec, co i dlaczego Was irytuje, przygnębia, albo wzbudza niechęć. Macie też szansę kreatywnie z tego wybrnąć, albo chociaż zapoczątkować zmiany, na które tak bardzo czekacie.

Jowisz wpłynie również delikatnie na Koziorożce, ale bez większych emocji. Skupione na systematycznej pracy i transformacji w jej obszarze Koziorożce mogą – choć niechętnie – poddać się relaksowi i zabawie. Bliżej im jednak będzie do wglądu w siebie, izolacji i marzeń. Pobudzona kreatywność pomoże im udoskonalić kreację. Dzięki trygonowi do Słońca i Księżyca zyskają również sporą dawkę natchnienia na dalszą systematyczną transformację twórczości, czy też pracy oraz codziennej rutyny.
Wodniki, podobnie do Wag, Panien i Lwów, nie odczują zbytnio braku natchnienia. Owszem, mogą mieć gorszy nastrój, ale minimalnie. Będą skupione na wyrażaniu siebie i własnej woli, choć niekoniecznie w sposób intuicyjny, czy też kreatywny, do czego powołuje Nów w Byku. Inaczej będzie to wyglądać u Ryb.

Ryby Jako jedyne naturalnie wpiszą się w energię Nowiu w znaku Byka, zwłaszcza te z początku znaku. Będą kreatywnie wyrażać siebie i tworzyć ulepszające, czy upiększające koncepcje.

Nie zabraknie im natchnienia, a ich wyobraźnia będzie w stanie zdziałać cuda. Znajdą w sobie również energię do systematycznej pracy nad zapoczątkowanymi wcześniej projektami. Jeżeli jednak pragną natychmiastowych zmian, dla przykładu w obszarze zarobkowania, muszą także sprawnie zadziałać. To jednak nie przyjdzie im łatwo. Istnieje możliwość zatracenia się w marzeniach oraz codziennych obowiązkach, które odsuną uwagę od potrzeby działania. Uwolnienie od tego, co męczy i ogólna zmiana na lepsze sama się nie dokona. Żeby zmienić pracę, trzeba zapoznać się z ofertami i napisać podanie, czasem zrobić portfolio. Wyobraźnia Was nie zawiedzie, intuicja także, ale trzeba wprawić machinę w ruch!

U Baranów będzie królował w dalszym ciągu Chiron. Ostatnia Pełnia (→ Pełnia Księżyca w kwietniu) mogła ich mocno doświadczyć, ale energie nie sprzyjały wglądom w pragnienia serca. Mocno przeszkadzał Jowisz z Marsem. Teraz także będą zagrzewać Barany do działania i szukania doskonałych rozwiązań na polepszenie ich egzystencji. Zabraknie jednak woli do zajęcia się obowiązkami i własną podświadomością. Barany mogą stracić z oczu cele, które wymagają systematyki i całkiem dadzą się porwać pragnieniu nowości i otwartości. Bez wglądu w siebie mogą jednak, podobnie do Strzelców, minąć się z powołaniem i zainwestować energię w coś, co nie spełni ich oczekiwań. Chiron się odezwie, może być emocjonalnie i agresywnie, ale bez większego zrozumienia własnych odczuć. Barany będą bowiem uciekać w działanie iluzje. Jeżeli jednak uda im się zatrzymać i przyjrzeć temu, co od dłuższego czasu domaga się ich uwagi, mają spore szanse na podążenie ku prawdziwym pragnieniom. Na materializację marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.