Wampir znaczeniu snu

Wampir, sennik i znaczenie snu 

Chyba nie przesadzę pisząc, że wampiryzm senny to dość częste zjawisko. Wampiry wiążemy przede wszystkim z filmowymi postaciami, których źródło wywodzi się od legendy o Draculi. Tylko, że każda legenda ma swe korzenie w ludzkiej podświadomości, a ta swe obrazy zapisuje na podstawie symboli. Wampir natomiast jest symbolem wyzysku – ciała przez podświadomość, bądź świadomości przez ciało.

Wampir jako symbol wyzysku

Zdrowy obieg energetyczny w człowieku odbywa się przy współpracy energii męskiej i żeńskiej. Innym słowy, człowiek gdy bez lęku działa i tworzy, ubierając natchnienie w formę, zasila świadomość energią. Wtedy nasza głowa może dalej realizować twórcze wyobrażenia i prowadzić nas przez meandry nieznanego. Gdy równocześnie dbamy o odpoczynek, dietę i przyjemności dla ciała, dostarczamy energię ciału. Krew natomiast jest, obok jedzenia, głównym symbolem energii oraz przepływu między obiema energiami.

Krew natomiast jest, obok jedzenia, głównym symbolem energii oraz przepływu między obiema energiami.

Kiedy jednak ciało zostaje przeciążone nadmiarem pracy, a każde nowe przedsięwzięcie kojarzone jest z kolejnym potężnym wysiłkiem, powstaje wewnętrzna blokada w przepływie energii. Człowiek odsuwa się od twórczego działania i popada w marazm. Świadomość przebija się niekiedy do świata, np. przez uporczywą myśl, albo emocję, która w niekontrolowany sposób wychodzi na zewnątrz. Dochodzi do krótkotrwałego, szybkiego wyrzutu energetycznego, np. w gwałtownej rozmowie.

Podobna blokada ma miejsce, gdy tysiące idei zalewa naraz umysł, ale nie dochodzi do realizacji żadnej z nich, ponieważ brakuje umiejętności skupienia uwagi na priorytetach. Mamy wtedy do czynienia z gigantycznym (GIGANCI) natchnieniem, które prowadzi do wewnętrznego wypalenia. Człowiek zamyka się w wewnętrznym świecie marzeń w przekonaniu, że nie jest w stanie zrealizować swoich pragnień.

Świadomość – wampir, który wysysa energię ciała

W obu powyższych przypadkach podświadomość broni się przed dostępem natchnienia oraz świadomości, która mogłaby obalić iluzję i zaciągnąć ciało do pracy, a umysł do prób realizacji czegoś skazanego na niepowodzenie.  Rozczarowanie bowiem jest bardzo bolesnym przeżyciem, które odbiera wszelką motywację. Tym samym podświadomość kradnie energię świadomości, a sama świadomość przedstawiana jest  jako postać wampiryczna, która paradoksalnie próbuje wyssać z ciała energię, najczęściej poprzez wbicie się kłami w gardło.

Każde senne przebicie ciała odnosi się do uświadomienia – wejścia świadomości w dany obszar podświadomości.

Każde senne przebicie ciała odnosi się do uświadomienia – wejścia świadomości w dany obszar podświadomości. Szyja natomiast odpowiada za obszar wyrażania się, a więc szeroko rozumianej ekspresji. W jej skład wchodzi również formułowanie wniosków i podświadomego zrozumienia, czyli planowanie oraz ubieranie natchnienia w formę wykonawczą. Czakra gardła – bo o niej mowa – jest odpowiedzialna zatem za wstęp do działania.

Wbicie kłów w ten obszar ciała podświadomego symbolizuje jego rozjaśnienie odpowiednią dawką zrozumienia, wynikiem czego jest pragnienie ekspresji. Im większe zrozumienie, tym większa nieodparta siła, która popycha nas do kreacji, początkowe słownej. Może wtedy dość do wyrażenia nowej wiedzy, która narazi nas na śmieszność, co jest dodatkowym ograniczającym zapisem dla podświadomości. Postać wampira jawi się wtedy jeszcze bardziej demonicznie.

Wampir jest więc symbolem świadomości, która pragnie rozjaśnić zrozumieniem dany obszar nieświadomości, w wyniku czego może dość do osłabienia. Nagły napływ natchnienia prowadzi bowiem do niekontrolowanej ekspresji, a więc wzmożonego wysiłku – cielesnego bądź umysłowego. Wraz ze świadomym otwieraniem się na świadomość, człowiek uczy się kontrolować natchnienie i stabilizuje własnych przebieg energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.