Wąż symbolizuje energię seksualną, która jest przede wszystkim energią kreacji. Jest ona pędem do tworzenia, budowania i działania, którego owoce wyrażają się w narodzinach nowych potencjałów, pomysłów, przedsięwzięć. Najbardziej żywym przejawem są narodziny narodziny nowego istnienia – dziecka.

Wyróżniamy dwa rodzaje energii – męską i żeńską. Męska charakteryzuje się pędem do wypełnienia. Jest siłą, która wypełniając Przestrzeń doprowadza do “zapłodnienia” świadomością, z której wyklują się zrozumienie oraz mądrość.
Żeńska energia seksualna charakteryzuje się natomiast przyciąganiem, zasysaniem świadomości w siebie. Rezultatem jest także zrozumienie i zalążek przyszłego owocu.

Jeżeli więc w naszych snach mamy do czynienia ze złowrogimi wężami, które próbują nas zaatakować, powinniśmy przyjrzeć się naszej kreacji. Czy na pewno tworzymy, czego pragniemy? Czy spełniamy się w naszej pracy? Najczęściej bowiem nie dajemy sobie prawa do podążania za pragnieniem serca. Blokujemy naszą kreację myśląc, że się do niej nie nadajemy, że nie potrafimy, albo że nie powinniśmy. Hamujemy tym samym również naszą energię seksualną, co może się przejawiać blokadami w wyrażaniu i odbiorze seksualności cielesnej.

Jak w każdym innych przypadku, również przy wężach należy zwrócić uwagę na cel ich ataku. Ręce odnoszą się zawsze do tworzenia, a nogi do obrania własnej drogi, na której mamy szanse się kreatywnie rozwinąć. Niekiedy atak dotyczy głowy. W ten sposób podświadomość oznajmia nam, że zmianie powinny ulec nasze przekonania, którą stanowią główną blokadę w tworzeniu.

Często występującym motywem jest również jadowitość. Węża, albo żmii. Po takich snach wielu ludzi odnotowuje ataki słowne ze strony znajomych i nieznajomych. Nie powinno to dziwić, ponieważ jadowitość odnosi się do naszej kąśliwości, która doprasza się wyrażenia w sposób pozytywny i indywidualny. Osoby z zewnątrz – jako nasze lustra – pełnią funkcję motywacyjną. Pokazują nam synchronicznie do snu wypartą cechę osobowości oraz zapraszają do jej wyrażanie np. w formie obrony na atak.

 

One thought on “WĄŻ. ENERGIA KREACJI.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.